אימון אישי טיפול בחרדות

אימון אישי לשורדי ילדות קשה

אני יודעת מה זה לקום שבורה מבפנים כל  בוקר ובעוד אנשים עסוקים בלהתלבש ולצחצח שיניים אני חושבת איך אני אראה נורמאלי ואעבור את היום, כי  מבחוץ הכל נראה תקין, שזה עוד יותר מקשה כי אתה מתמודד עם משבר בפנים אך כיביכול אין  לך רשות לא לתפקד כי לא רואים את הכאב שלך בהיבט הפיזי. ובמשפחה והסביבה אומרת לך, להתקדם עם החיים זה היה מזמן, זה בעבר- שרק גורם להרגשה נוראית של בדידות.

אני יודעת מזה שנים להעביר ולנסות כל סדנא אפשרית וטיפול פסיכולוגי ולקרוא מלא  ספרים ולהרגיש שיש הארה, שהפעם עשיתי את זה ופיצחתי את הקושי, ושהתובנה שלי תעזור לי להתקדם עם החיים. ואז אחרי מעט זמן ההרגשה הנוראית חוזרת. והייאוש של להיות פול גז בנוטרל במשך שנים יכול ממש לייאש, אני העברתי 12 שנים כאלו.

הייתי כבר כל כך קרובה לייאוש וויתור על החיים, והבנתי שהמוח לא יעזור לפתור לי את הרגשות הקשים כי אחרת כל התובנות שלי  היו פותרות את זה מזמן והייתי במקום חיובי אך בפועל זה לא קרה. החלטתי לבדוק מבחינה מחקרית במסגרת התואר שלי בפסיכולוגיה  מה עוזר להתמודד עם פוסט טראומה - והדבר היחידי מחקרית שראיתי שהיה אפקטיבי היה מיינדפולנס, מדיטציה וספורט- הכל דברים שקשורים לגוף ולא לחשיבה.

 

התחלתי לחשוב למה? ושמתי לב שהמוח שלי כל הזמן נסחף לעבר לזכרונות, ומיינדפולנס קשור להווה ושליטה על המוח ככלי. הבנתי שהמוח הוא הבעיה ואם אני רוצה לפתור את זה עליי לעבוד עם הגוף, שבעצם הרגשות הם בגוף הרי שאנחנו מפחדים ישר אנחנו מתכווצים, הנשימה משתנה לשיטחית הורמונלית הגוף שולח הורמוני אדרנלין לעזור לנו להתמודד עם הסכנה. ולכן התמקדתי על נשימה, כי זו הדרך הכי מהירה לשלוט על הגוף ולשחרר ממצב הילחם וברח.

אם אתם מזהים ומזדהים עם מה שקראתם, אם אתם מחפשים מישהו שעבר ויודע מה אתם חווים באמת ואתם רוצים להתקדם הלאה ולהתחיל לשגשג ולא רק לשרוד - התקשרו עכשיו.